Arlberg

Západ Rakouska

Lyžařské středisko Arlberg v nejzápadnější spolkové zemi Rakouska Vorarlbersku je jednou z mnoha lyžařských oblastí, ve kterých mají příznivci jak sjezdového, tak běžeckého lyžování, zaručen dostatek sněhu po celou zimní sezónu.

St. Anton am Arlberg

st-christoph

Jižní část oblasti je soustředěna kolem obce St. Anton. Dále k ní patří vesničky St. Jakob a St. Christoph. Do severozápadní části, která bývá někdy nazývána Vorlarlberger, pak patří mezi vyznavači alpského lyžování velmi dobře známé obce Lech a Zürs. V obou oblastech platí jednotný skipas a při jeho zakoupení mají turisté k dispozici celkem 280 kilometrů sjezdových tratí všech stupňů obtížnosti

První vlek v Rakousku

Zajímavostí obce Zürsu je vlek, který byl vybudován již v roce 1938. Drží tak prvenství coby první lyžařský vlek v Rakousku, který byl na území našeho jižního souseda vybudován. V nedalekém St. Antonu se zase nachází první lanovka, určená lyžařům.

Excelentní snowpark

st-anton

Vyhlášenou atrakcí je určitě zdejší snowpark. Ten nabízí k vyzkoušení těžko uvěřitelných 85 různých atrakcích. Stejně jako jinde v Rakousku, ani v oblasti Arlberg nezapomínají na příznivce běžeckého lyžování. Pro ty jsou zde denně udržovány tratě a stopy jak pro bruslení, tak klasický běžecký styl.

FIS sjezdovky

V roce 2001 se v St. Antonu konal Světový pohár v alpském lyžování. Lze říci, že od té doby obec jen kvete. Byl zde postaven zbrusu nový krytý plavecký bazén, areál s wellness službami nebo multifunkční hala.

Široká nabídka ubytování

svetovy-pohar-arlberg

Turisté mohou v regionu Arlberg k ubytování volit dle svých finančních možností buď mezi penziony se snídaní, drahými hotely nebo skromným ubytováním v soukromí. Pokud se někomu nechce každý den ke svahům dojíždět na lyžování vlastním vozem, z většiny míst, kde se ubytovací kapacity nacházejí, je dobré spojení skibusy.

Další aktivity

Vedle samotného lyžování lze v regionu Arlberg provozovat i celou řadu dalších zimních aktivit. Jde například o zimní turistika, sáňkování nebo jízdu na bobové dráze. Po celou zimu je navíc pro návštěvníky otevřeno kluziště v hotelu Jagdhaus Monzabon.

Kde se Arlberg nachází?