Alpbachtal – Wildschönau

Terény pro freeride

V lyžařském regionu Alpbachtal čeká na návštěvníky široká nabídka nejrůznějších lyžařských tratí. Pro milovníky lyžování ve volném terénu (freeriding) jsou zde nejen tři perfektní svahy, ale také spousta možností na svazích směrem na Inneralpbach.

Všudypřítomné lyžování

alpbachtal

Z nejvyššího bodu oblasti Alpbachtal, vrcholové stanice lanovky Hornlift 2000, se naskýtá úžasný výhled na nejen na okolní vrcholky Alpbachtalu, ale i nedalekých lyžařských oblastí Zillertalu a Rofanu nedaleko Achensee.

Propojení do Wildschönau

Od sezony 2012/2013 je areál Alpbachtal propojen kabinovou lanovkou s údolím Wildschönau. Možnosti lyžování v regionu se tak rapidně rozšířily. Spojením vznikl velký lyžařský areál s názvem Ski Juwel. Délka všech tratí v Alpbachtalu a Wildschönau činí téměř 150 km. K přepravě lyžařů vzhůru na sjezdovky tu slouží 47 lanovek.

Malí lyžaři jsou vítáni

alpbachtal-2

V oblasti Alpbachtal / Wildschönau je samozřejmě myšleno i na nejmenší lyžaře. Na Hornbodenu, v Reith a v Inneralpbachu jsou cvičné louky, speciálně připravené pro malé začátečníky. Na nich si mohou děti užít bezpečné lyžování. Jsou zde speciální koberce a lyžařské vleky, které usnadní dětem jejich začátky na lyžích. To je důvod, proč je tato rakouská prázdninová oblast velmi oblíbená u rodin s malými dětmi.

Stopy pro běžce na lyžích

Na své si v regionu Alpbachtal / Wildschönau přijdou i vyznavači běžeckého lyžování. K dispozici zde mají skoro 30 km upravovaných tras jak pro klasický, tak bruslařský styl. Trasy vedou jak podél údolí, tak i přes hřebeny. Záleží jen na každém jednotlivci, jakou trasu zvolí a na kolik se cítí.

Zimní pěší turistika

Stejně dobré panují v okolí alpbachského skiareálu podmínky i pro pěší turistiku. Krásná krajina i horské hřebeny doslova uchvátí. Velmi oblíbené jsou zdejší tůry na sněžnicích. Díky nim je možné se po sněhové pokrývce dostat k dobře skrytým místům, odkud je úžasný výhled na hory a okolní krajinu. Velmi populární jsou též večerní procházky s pochodněmi.

Lyžuje se celou zimu

alpbachtal-3

Do nedaleké oblasti Wildschönau patří obce Niederau, Oberau, Auffach a Thierbach. Díky své nadmořské výšce nabízí dobré sněhové podmínky, zaručující slušné lyžování po celou zimu. To tady znamená od prosince až do dubna. K ubytování mohou turisté využít jak apartmány bez stravy, tak i velmi luxusní čtyřhvězdičkové hotely se stravou. Velmi pohostinní ubytovatelé bývají častým důvodem, proč se sem turisté často vrací na zimní dovolenou každý rok.

Kde se Alpbachtal nachází?