Brandnertal

Komorní Brandnertal

Lyžařská oblast Brandnertal v údolí Brandner se řadí spíše mezi menší až středně rozsáhlé rakouské lyžařské oblasti. Leží na trojmezí mezi Rakouskem, Švýcarskem a Lichtenštejnskem. Oblast tvoří 2 menší střediska pro sjezdové lyžování Bürserberg a Brand.

Nabídka sjezdových tratí

brandnertal

Alpského lyžování si zde mohou návštěvníci užívat na necelých 55 kilometrech sjezdovek. Modrých jednoduchých tratí je něco málo přes 20 kilometrů, 30 km tvoří středně obtížné sjezdovky a pouze 3 kilometry se řadí mezi nejtěžší, černě značené obtížné svahy. Na nich si lyžování v regionu Brandnertal užijí jen ti nejzkušenější sjezdaři.

Přepravní zařízení

O pohodlnou přepravu lyžařů na vrcholy zdejších hor se stará 14 moderních lanovek a vleků. Obě střediska, Bürserberg i Brand, se nacházejí ve výšce asi 1.700 metrů nad mořem. Vzájemně jsou propojena lyžařskou houpačkou, takže během lyžování se dá plynule přejíždět z jednoho areálu do druhého. Vzhledem k nadmořské výšce 1.050 až 2.000 metrů, ve které se zdejší sjezdovky nacházejí, mají lyžaři téměř 100% záruku skvělé sněhové pokrývky během celé sezóny. Ta v oblasti Brandnertal trvá od prosince do dubna.

Terény pro rodiny s dětmi i snowboarding

brandnertal-lanovka

Zdejší rozdělení sjezdovek dle obtížnosti bude vyhovovat především lyžařským začátečníkům, rodinám s dětmi a mírně pokročilým lyžařům. Zdejší tratě jsou totiž předurčeny pro nenáročné a pohodové lyžování. Ani snowbordisé v Brandnertalu nepřijdou zkrátka. Během poslední doby zde byl vybudován nový snowpark, kde si mohou vyzkoušet četné překážkové trasy a skoky.

Běžky

I milovníci běžeckého lyžování si v oblasti Brandnertal najdou tratě pro svůj oblíbený sport a v údolí u obce Brand se rozhodně nebudou nudit. Čeká tu na ně totiž asi 35 kilometrů upravovaných a značených běžeckých tras. Pro příznivce turistiky je v okolí připraveno 40 kilometrů značených turistických stezek.

Pohodová atmosféra

V regionu Brandnertal se dbá více na kvalitu než na kvantitu a z toho důvodu sem rádi opakovaně směřují turisté hledající klid a odpočinek. U lanovek neexistují dlouhé fronty a oni si tak mohou užívat fascinující výhledy na panoramatickou krajinu bez zbytečného čekání.

Další oblíbené aktivity

brandnertal-sedacka

V lokalitě se nachází několik vyhlášených lyžařských škol, které se zaměřují na děti již od 4 let věku. Ani o zábavu mimo sjezdové tratě zde není nouze. Na sportovce tu čeká 5 kilometrů dlouhá sáňkařská dráha, možnost nočního lyžování, bruslení, curling nebo vyjížďky na saních.

Relaxace po lyžování

Po náročném dni na svazích lyžaři jistě ocení místní četné horské restaurace či wellness zařízení. Pro mladší klientelu tu je i diskotéka.

Kde se Brandnertal nachází?