Dachstein – Schladming

Sjezdové i běžecké lyžování

Region Dachstein / Schladming je mezi sportovci a příznivci alpského lyžování známá hlavně pro své výtečné sjezdovky a excelentní bežecké stopy. Centrem všeho dění okolo lyžování v oblasti Dachstein / Schladming je městečko Schladming a nedaleká obec Ramsau am Dachstein.

Lyžařská houpačka přes 4 vrcholy

planai

Ve Schladmingu je hlavní atrakcí lyžařská houpačka. Pod ní patří vrcholy Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen a Reiteralm. Na všechny vrcholy se dá dostat bez nutnosti sundat lyže. Pokud ale někdo preferuje cestování na lyžování skibusem, přepravu zde zajišťují pohodlné lyžařské autobusy. Ty jsou samozřejmě v rámci skipasu zdarma.

Planai

Přímo z centra obce Schladming vede kabinová lanovka, která vyveze lyžaře na vrchol s názvem Planai. Odtud vede zpět do obce sjezdovka dlouhá 4 kilometry. Konec tratě je vhodný spíše pro zdatnější lyžaře a sjezdaře, kteří preferují agresivní lyžování. Čeká tu na ně totiž černá sjezdovka FIS. Kdo naopak lyžím příliš neholduje, může ve Schladmingu využít sáňkařskou dráhu. Ta má jak denní, tak i noční provoz.

Obliba nejen u Čechů

schladming

Oblast se řadí mezi 5 nejlepších lyžařských center v celém Rakousku. Mezi českými turisty je oblíbená hlavně z důvodu blízkosti od hranic. Vzdálenost od hraničního přechodu s Českou republikou činí necelých 300 kilometrů. Lyžaři si tak mohou již po několika hodinách jízdy užít v oblasti Dachstein / Schladming to nejlepší lyžování ať již preferují sjezdové lyže nebo běžky.

Myslí tu i na děti

Pro ty nejmenší jsou zde lyžařské vleky a školičky. I začínající lyžaři tak budou mít o zábavu postaráno. Maskotem střediska a oblasti je ještěr Kali, kterého tu je možné potkat doslova na každém kroku. Na úplně nejmenší tady čekají speciální vleky a jezdící koberce. Rodiče tudíž mají jistotu, že o bezpečí jejich ratolestí během lyžování je postaráno.

Severské lyžování v Ramsau / Dachstein

dachstein

Velkým plusem obce Ramsau am Dachstein je její skokanský můstek. Ten využívají sportovci nejen k tréninkům, ale také k závodům. Již 2x bylo toto alpské městečko dějištěm Světového poháru, což svědčí o jeho kvalitách nejen na poli sjezdového, ale také severského lyžování a sdružených závodů.

Odpočinek v krytém bazénu

Po náročném dni stráveném na svazích přijde jistě vhod relaxace v krytém bazénu. Komplex se nachází v samém centru Ramsau. Večer si turisté mohou užít též v některé z místních restaurací a ochutnat speciality tohoto kraje. Během dne se pak návštěvníci mohou projít zimní krajinou a kochat se pohledem na majestátný Dachstein. Za ním se nachází další známá lyžařská oblast Dachstein – West.

Kde se Schladming nachází?