Dachstein West

Severozápadně od Dachsteinu

Lyžařská oblast Dachstein West, nacházející se severozápadním směrem od dachsteinského masivu, se řadí mezi největší lyžařské regiony spolkové země Horní Rakousko (Oberösterreich). Díky své poloze poblíž ledovce Dachstein má velmi příznivé a především stabilní sněhové podmínky. Lyžaři si tak mohou užívat kvalitního alpského lyžování na místních svazích od prosince až do jara. Na druhé, jižní straně dachsteinských vrcholků, se nachází lyžařská oblast Schladming.

7 lyžařských středisek

dachstein-west

Oblast tvoří dohromady 7 středisek. Mezi ty hlavní patří Gosau, Russbach a Annaberg. Tato tři střediska jsou také vzájemně propojena lanovkami a celá oblast může svým návštěvníkům nabídnout na 120 km dobře upravených a zasněžovaných sjezdovek pro pohodlné lyžování.

Rodinné lyžování

Díky poměrně mírným svahům je oblast Dachstein West vhodná především pro středně a méně zdatné lyžaře, rekreační lyžování a rodiny s dětmi. Pro ty nejmenší jsou zde připraveny dětské školičky se školenými instruktory.

Terény i pro carving

dachstein-west-2

Region však nabízí podmínky i zkušenějším jezdcům, jako jsou poměrně prudké a náročné sjezdové tratě či tratě pro carvingové lyžování.

Gosau

Středisko Gosau je propojené s vrcholy Hornspitz a Zwieselalm. Nejlepší sněhové podmínky panují, díky jeho severozápadní orientaci, na Russbachu. Tady se též nachází rozsáhlý funpark pro vyznavače snowboardingu a adrenalinové jízdy. Okolí Krippensteinu je zase mezi lyžaři známé jako nejlepší freeridové místo v Rakousku.

Společný skipas

Lyžování je samozřejmě možné v celé oblasti na jediný skipas. Typickým znakem Dachstein West jsou široké, středně těžké sjezdovky, které vedou ve většině případů hustými lesy. Ve vyšších polohách jsou otevřené stráně, které nabízí krásný výhled na okolní hory a krajinu.

Lázeňská oblast

dachstein-west-3

Kromě lyžování a dalších zimních sportů nabízí oblast i kulturní vyžití. Velmi často je v oblasti severozápadně od dachsteinského pohoří navštěvováno středověké městečko Hallstatt, kde se nachází i stejnojmenné jezero, nebo císařské lázně Bad Ischl.

Lammertal

Údolí Lammertal, dlouhé 43 km, se nachází na opačné straně oblasti Dachstein West. Spadají sem městečka Annaberg, Abtenau a St. Martin. Protože se nejedná o exponovanou část oblasti, ceny za lyžování i ubytování jsou zde velmi příznivé.

Kde se Dachstein – West nachází?