Hochficht Böhmerwald

Nejblíže k nám

Menší středisko Hochficht / Böhmerwald leží hned za našimi hranicemi, na trojmezí České republiky, Rakouska a Německa. Kdo se rozhodne si jet právě do tohoto střediska zalyžovat, nepotřebuje kupovat žádné drahé dálniční známky. Na místo se totiž každý dostane rychle a bez dlouhých kolon.

Příznivá nadmořská výška

hochficht

Vzhledem ke své střední výškové poloze, která se pohybuje kolem 1.300 metrů nad mořem, nabízí Hochficht / Böhmerwald příjemné lyžování. Velmi slušně se tady svezou lyžaři všech úrovní výkonnosti. V roce 2011 zakoupilo středisko nové zasněžovací zařízení. Nyní je tedy schopno, v případě potřeby a nedostatku přírodního sněhu, všechny sjezdovky zabezpečit kvalitním technickým sněhem.

Lyžování pro všechny

Zimní radovánky si zde mohou příznivci sjezdového lyžování užívat na 20 kilometrech sjezdovek od lehkých až po náročné tratě. Ke spokojenosti přispívá 11 vleků, z toho jsou 3 komfortní čtyřsedačky. Dále je k dispozici 6 vleků, nejdelší zastřešený pojízdný pás v Rakousku a pás pro děti Sunny Kind.

Sjezdovky pro nejlepší

Skiareál Hochficht / Bömerwald nabízí k vyzkoušení i závodní tratě. Ty byly schváleny pro Evropský pohár ve sjezdovém lyžování a od 19 do 21 hodin nabízí dokonce noční lyžování s osvětlením. Děti ocení dětský park se sjezdovkami a právě onen zastřešený pojízdný pás.

Dobrá infrastruktura

Celá oblast leží v lese, tudíž je vyloučeno riziko padání kamení či dokonce lavin. Pod sjezdovkou, přímo u vleku, se nachází půjčovna lyží, servis s opravnou a lyžařská škola. Ti, co chtějí změřit své síly ve skikrosu, mohou využít startovní zařízení s časomírou a vyzkoušet si tak olympijskou disciplínu na vlastní kůži.

Výhodné skipasy

hochficht-pas

V Hochficht / Böhmerwald se dá ušetřit i zakoupením skipasu. Lyžařská oblast poskytuje slevu jak rodinám s dětmi do 10 let, tak mladistvým do 19 let. Ti mohou jezdit za dětskou cenu. Sněhové radovánky si tu lyžaři užívají uprostřed nám dobře známé kopcovité šumavské krajiny, která nabízí široké sportovní možnosti.

Horské chaty

K zahřátí a odpočinku zvou příjemné horské chaty, kde je možné se poměrně levně najíst či občerstvit. Areál Hochficht / Böhmerwald si za posledních pár let vybudoval stálou klientelu. A ono se vlastně není čemu divit. K tomu, že se sem lyžaři rádi vracejí, přispívá poměr dobré ceny, kvality, atraktivnosti a vstřícnosti vůči začátečníkům.

Kde se Hochficht nachází