Hochkönigs Winterreich

Všudypřítomný klid

O prázdninovém regionu Hochkönig se říká, že jde o o nejzapadlejší region lyžařské oblasti Ski Amadé. To ale neznamená, že by se tady měli příznivci sjezdového lyžování nudit nebo že by nemělo malebné okolí obce Maria Alm svým návštěvníkům během jejich zimní dovolené co nabídnout!

Poloha

hochkonig-01

Skiareál Hochkönigs Winterreich se nachází ve spolkové zemi Salzbursko. Je to odsud 70 kilometrů severním směrem od Salzburgu a jen pár kilometrů od Bischofshofenu. Do známého alpského střediska Zell am See je to odtud jen asi 10 kilometrů.

150 kilometrů sjezdovek

Do areálu Hochkönigs Winterreich patří tři malebné alpské obce Maria Alm, Dienten a Mühlbach. O skutečnosti, že nejde o žádnou podřadnou oblast alpského lyžování v Rakousku a že jde o plnohodnotná lyžařská střediska, svědčí i skutečnost, že lyžaři zde mají k dispozici více než 150 kilometrů pečlivě upravovaných a udržovaných sjezdovek všech stupňů obtížnosti. O přepravu turistů na lyžování se tady stará hned 36 lanovek a vleků.

Maria Alm

hochkonig-02

Středisko Maria Alm, které je oblíbené mezi turisty nejen v zimě, obklopuje pohoří Steinernes Meer. Toto slovní spojení lze volně přeložit jako Kamenné moře. Pohled na zasněžený horský masiv Hochkönig na druhé straně pak musí uchvátit každého, kdo sem během zimy kvůli lyžování nebo jinému zimnímu sportu zavítá. Za slunečného počasí se před jeho návštěvníky otvírá panorama jako z pohádky. A velmi podobně je na tom i středisko Mühlbach, které se nachází ve výšce 854 metrů nad mořem.

Neustálé modernizace

To, že to místní myslí se vším, co se lyžování týče vážně, potvrzuje každoroční modernizace stávajícího vybavení nebo výstavba nových zařízení. A protože oblast Hochkönigs Winterreich se snaží obstát v ostré konkurenci s ostatními lyžařskými oblastmi v Rakousku, roku 2010 došlo ke spojení skiareálů Maria Alm a Dienten. V současnosti tak mohou lyžaři využívat k cestě mezi mezi oběma areály osmimístnou kabinovou lanovku z Hintermoosu na Gabühel (1.634 metrů).

Na výběr 3 skipasy

hochkonig-dienten

V oblasti Hochkönigs Winterreich si mohou lyžaři zakoupit 3 různé druhy skipasů, což nebývá v Rakousku zase až tak obvyklé. Nejlevnější z nich se jmenuje jednoduše Hochkönig a platí pouze ve skiareálu Hochkönig. Další z možností je skipas Ski Amadé, který platí nejen pro lyžování v Hochkönigs Winterreich, ale také ve skiareálech Gasteinertal, Dachstein / Schladming a Salzburger Sportwelt. A těm nejnáročnějším sportovcům je určen skipas Salzburger Super Ski Card, se kterým se mohou vydat na lyžování do všech skiareálů Salzburska, tedy i do Kaprunu, Zell am See nebo střediska Saalbach – Hinterglemm.

Nejen lyžování

hochkonig-03

Turistům, kteří se rozhodli strávit svou zimní dovolenou v Hochkönigu, nabízí tato oblast nejen vynikající podmínky pro lyžování. Současně se však naskýtá také možnost vyzkoušet si další doplňkové volnočasové aktivity, kterými s mohou zpestřit svůj zimní pobyt v Rakousku. Podél údolí se táhnou udržované běžecké stopy. A nejen rodiny s dětmi určitě přivítají možnost zajezdit si na osvětlené sáňkařské dráze nebo si mohou vyzkoušet curling.

Snowboarding

A ani příznivci snowboardingu tady nepřijdou zkrátka, neboť především kvůli nim je zde udržován snowpark a atraktivní U-rampa. Z méně adrenalinových činností pak stojí za zmínku jízda zimní krajinou koňským spřežením, která se řadí mezi hojně vyhledávané atrakce.

Kde se Hochkönig nachází?