Kaiserwinkl

Dobré podmínky pro lyžování

Lyžařská oblast Kaiserwinkl leží na pomezí Bavorska a Rakouska. Tvoří ho 4 obce Kössen, Walchsee, Schwendt a Rettenschöss. Region je mezi lyžaři znám svými dobrými, ne-li výbornými podmínkami pro lyžování. Po příjezdu do Kaiserwinklu se před návštěvníky otevře pohled na úžasné okolní horské masivy pohoří Wilder Kaiser a Zahmer Kaiser.

Nedaleko St. Johann in Tirol

wilder-kaiser

Asi 10 kilometrů jižně se nachází obec St. Johann in Tirol, která je jakousi vstupní branou do Kitzbühelských Alp. U ní které začíná rozsáhlá lyžařská oblast Kitzbühel / Kirchberg. Komu by se tedy zdálo lyžování v regionu Kaiserwinkl nedostatečné, za pár minut jízdy osobním vozem může vyzkoušet lyžování v jenom z nejznámějších skiareálů v Rakousku.

Jedna z nejoblíbenějších oblastí v Rakousku

Během posledního desetiletí si oblast vybudovala velmi silnou klientelu mezi vyznavači zimních sportů a alpského lyžování. Ti sem přijíždějí především za dlouhými a skvěle upravovanými svahy. Do Kaiserwinklu se lze vypravit jak autem, tak vlakem či dokonce letadlem. Letiště v Salzburgu je totiž vzdáleno pouze 75 kilometrů.

Lyžařské terény pro náročné

Lyžařská oblast Kaiserwinkl se pyšní 55 kilometry sjezdovek. Ty ocení především ambiciózní lyžaři a snowbordisté. Přepravní kapacita zdejších lanovek činí 1.200 osob za hodinu, takže tu sportovci rozhodně nečekají na lyžování v dlouhých frontách. Nejdelší místní sjezd, nazývaný prozaicky Talabfahrt, měří celých 7 kilometrů!

Desítky kilometrů běžkařských stop

wilder-kaiser-2

Hustá síť běžeckých tratí, která vede kolem jezera Walchsee, jen dodává místu na atraktivnosti a i běžci na lyžích si zde přijdou na své. Vhodnou trať zde najde jak úplný začátečník s klasickým stylem, tak pokročilí jedinci vyhledávající pro dokonalý požitek z běžeckého lyžování hlavně bruslařský styl.

Ubytování hned u lanovek

Většina ubytovacích kapacit je v oblasti Wilder Kaiser vzdálena maximálně kilometr od lanovek. Návštěvníci oblasti Kaiserwinkl tak nemusejí trávit zbytečně dlouhý čas cestováním na lyžování. Po celou zimní sezónu zde panují perfektní sněhové podmínky a to již od výšky 700 m.n.m.

Zimní turistika a další

wilder-kaiser-hory

Malebná okolní krajina je vhodná i k zimní turistice. Pěší turisté tady mohou využívat na 80 kilometrů značených turistických cest. Na rodiny s dětmi, vyhledávající zábavu pro své ratolesti, tu vedle lyžování čeká sáňkování, bruslení, túry na sněžnicích a mnoho dalších činností.

Lety balónem

Kaiserwinkl si dělá dobré jméno zaměřením se na pestrý mix různých aktivit. V zimě se mohou odvážlivci zúčastnit třeba vzduchoplaveckého týdne a proletět se balónem během Kaiserwinkl Alpin Ballooning. Při této akci se k obloze vznese kolem kolem 50 balónů. O lety je ale velký zájem a tak je nutná včasná rezervace.

Kde se Kaiserwinkl nachází?