Katschberg

Poklidný Katschberg

Jet na lyžování do Rakouska do oblasti Katschberg znamená pohybovat se na svazích v nadmořských výškách od 1.600 do 2.200 metrů. Středisko se nachází na hranici spolkových zemí Salcbursko a Korutay a leží jen pár kilometrů od lyžařské oblasti Lungau. Okolí obce Katschberghöhe je ideálním místem jak pro nadšené příznivce alpského i běžeckého lyžování, tak také romantiky vyhledávající krásnou přírodu. Stejně tak se tu bude líbit všem, kdo touží během zimní dovolené po odpočinku a relaxaci.

Spousta aktivit

katschberg

Do oblasti Katschberg se turisté na svou zimní dovolenou obvykle rádi vracejí. Nekonečný seznam aktivit, které okolí areálu Aineck / Tschaneck poskytuje, svědčí o pestrosti a různorodosti střediska. Snowboarding, sjezdové lyžování, běh na lyžích, noční lyžování, sáňkování, snowtubing, jízda na koni či na saních, bruslení, túry na sněžnicích. To vše jsou činnosti, které mohou návštěvníci Katschbergu provozovat a výčet jimi rozhodně nekončí.

Součást regionu Lungau

Dopravu lyžařů na svahy zajišťuje 16 moderních lanovek a vleků, které se starají o plynulou přepravu osob a pohodové lyžování. Zdejší lyžařsky propojené hory Aineck a Tschaneck, spolu s dalšími vrcholy Fanningberg a Grosseck – Speiereck, tvoří rozsáhlou lyžařskou oblast Oberlungau. V ní platí jeden společný skipas.

Lyžování na Katschbergu

katschberg-2

Samotný areál Katschberg disponuje celkem 70 kilometry jak jednoduchých modrých tratí, tak obtížných sjezdovek posazených vysoko v horách. Každý den zde povrch sjezdovek upravují 2 desítky moderních roleb a připravují je na následující den lyžování.

Zimní pěší turistika

Středisko může dále nabídnout 30 kilometrů značených zimních turistických tras. Na nich si lze dokonale vychutnat zdejší působivou krajinu. Do náročnějšího terénu s hlubokým sněhem se pořádají túry na sněžnicích s průvodcem.

Stopy i pro náročné

Běžkaři zase ocení 40 kilometrů perfektně značených běžkařských tras. Ve výšce 1.640 – 1.800 metrů se dokonce nachází 16 kilometrová běžecká trasa, určená zdatnějším vyznavačům běžeckého lyžování.

Zábava pro děti

katschberg-3

Pro děti je v Katschbergu přichystána sáňkařská dráha Gamskogelhütte – Katschberg s délkou 1,5 kilometru. A dospělí jim nemusejí závidět, neboť každé úterý a sobotu je pořádáno noční sáňkování, při kterém si i oni mohou užít spousty legrace. Sáňky je samozřejmě možné zapůjčit na místě. Dále rodiče bezpochyby potěší dětský svět Katschi´s Kinderwelt, kde se nachází vlek určený nejmenším a kde mohou děti pod vedením zkušených instruktorů zažít první krůčky k alpskému lyžování.

Odpočinek a relaxace

Kdo chce po náročném dni trochu zregenerovat, může navštívit veřejný krytý bazén v nedaleké oblasti Lungau či wellness centrum v Mariapfarru.

Kde se Katschberg nachází?