Kaunertal

Na pomezí Rakouska, Itálie a Švýcarska

Lyžařská oblast Kaunertal leží v rakouské spolkové zemi Tyrolsko, jen kousek od hranic se sousední Itálií a se Švýcarskem. Údolí je ze tří stran obklopeno horami Glockturmkamm, Kaunergratem a Ötztaler Alpen. Nejvyšší místní bod, Kaunertálský ledovec (Gepatsch Gletscher), se nachází ve výšce mezi 2.150 a 3.160 metry nad mořem. Lyžování tak umožňuje od brzkého podzimu až do velmi pozdního jara.

Lyžařský region

Kaunertal je doslova v sevření dalších zvučných lyžařských oblastí v Rakousku. Přes horské hřebeny na západ se nachází oblast Serfaus – Fiss – Ladis, na východě zase leží Pitztal a Ötztal / Sölden.

Lyžuje se celou zimu

kaunertal-1

V Kaunertalu již tradičně začíná sezóna lyžování v říjnu kulturní akcí s názvem Kaunertal Opening a končí jarní akcí Kaunertaler Spring Classics. Poměrně klidné údolí Kaunertal je rájem pro všechny lyžaře, ale i snowboardisty, kteří vyhledávají dobré sněhové podmínky s přírodním sněhem a široké svahy bez davů turistů.

Dokonalé podmínky

Kaunertal tvoří dohromady šest lyžařských středisek. Jde o Nufels, Platz, Unterhäuser, Vergötschen, Feichten a Grasse. Na Kaunertalském ledovci mohou návštěvníci zažít skutečně jedinečné lyžařské zážitky. Nejenže je prakticky vyloučené, aby se na vlecích stály dlouhé fronty, ale navíc na každého čekají perfektně upravené ledovcové sjezdovky, připravené pro dokonalou radost z lyžování.

Děti jsou vítány

Rodiny s dětmi mohou zavítat na dětské hřiště s trampolínou nebo na cvičnou louku, kde se nachází školičky se zkušenými lyžařskými instruktory. Rodiče pak jistě ocení, že svým dětem do 10 let nemusí pořizovat skipas. Malí začínající lyžaři tu mají lyžování zcela zdarma.

Fendels

kaunertal-2

Pokud Kaunertalské vrcholky sužuje špatné počasí, vyráží lyžaři často do nejmenšího střediska Fendels, které leží na začátku údolí. Přesto, nebo právě proto, že neleží v takové výšce jako samotný Kaunertalský ledovec, panují tu dobré sněhové podmínky po celou zimu. Nachází se tu 4 kilometrová sáňkařská dráha a 2 kilometrová osvětlená sjezdovka pro noční lyžování. Na snowboardisty a freeridery čekají monstrózní atrakce ve snowparku, kde mohou otestovat své dovednosti na 100 metrů dlouhé U-rampě.

Zimní dovolená jak má být

Celá oblast Kaunertalu se pyšní 50-ti kilometry sjezdovek, které obsluhuje 15 lanovek a vleků. Jen nedávno zde byla vybudována i nová 8-sedačková lanovka. Návštěvníci si toto údolí oblíbili také kvůli jeho četným a rozmanitým možnostem ubytování, útulným vesnickým penzionům a příjemným restauracím. Vůbec celé pohádkové údolí působí velmi milým a odpočinkovým dojmem.

Kde se Kaunertal nachází?