Lavanttal

Lavantské údolí

Korutanské údolí Lavanttal a jeho čtyři lyžařské oblasti Koralpe, Weinebene, Klippitztörl a Hebalm, lákají své návštěvníky na 90 kilometrů perfektně udržovaných sjezdových tratí a skvělé lyžování v rakouských Alpách. Cesta vlastním vozem z Prahy netrvá dlouho, údolí je vzdáleno pouhých 570 km. A tak si jen po pár hodinách jízdy lze užívat ideální zimní dovolenou s vynikajícími sněhovými podmínkami.

3 lyžařské areály

klippitztorl

Lavanttal se rozkládá v nadmořských výškách 700 – 2.100 metrů. Ve středisku Koralpe mají příznivci sjezdového lyžování k dispozici téměř 30 kilometrů sjezdovek v nadmořské výšce 1.550 až 2.100 metrů. Ve skiareálu Klippitztörl je to pak 28 km sjezdových tratí ve výšce 1.450 až 1.800 metrů nad mořem. O poznání menší je středisko Hebalm. To nabízí jen 11 kilometrů sjezdovek v nadmořské výšce 1.050 až 1.400. A Weinebene má 22 km sjezdovek ve výškách od 1.580 až do 1.886 metrů nad mořskou hladinou.

Bavit se budou hlavně zkušení sjezdaři

Technická náročnost svahů v Lavanttalu je nejčastěji středně těžká. Červených sjezdovek je zde téměř 70%. Modré lehké sjezdovky tvoří necelých 25% všech tratí. Náročných černých se zde nachází jen asi 9%. Lyžování si tu tedy užijí hlavně zkušenější sjezdaři a turisté, kteří se na lyžích cítí jistě.

Dobré terény pro běžkaře

Svahy údolí Lavanttal ovšem lákají jak sjezdaře, tak také milovníky běžeckého lyžování. Ti zde najdou různě obtížné okruhy, přičemž ty nejdelší dosahují délky úctyhodných 24 kilometrů.

Lyžařská infrastruktura

koralpe

V celém regionu je 28 lanovek a vleků. Ty tu zajišťují plynulý provoz bez dlouhých front. Přepravní kapacita pro Lavattal je uváděna na naprosto dostačující hranici 34.000 osob za hodinu. V oblasti se nacházejí i četná kluziště, sáňkařské dráhy a přírodní dráhy pro curling.

Lavanttal si oblíbily i rodiny

Do Lavanttalu míří i rodiny s dětmi a začátečníci, kteří mohou své první lyžařské dovednosti trénovat na některé ze zdejších cvičných louk. Zkušené lyžaře zase jistě potěší sjezdovky FIS/EC či možnost volné jízdy v hlubokém sněhu.

Posezení v horské chatě

Za den strávený na nohou se sportovci odměňují v některé z mnoha horských chat. Do nich obvykle směřují za teplým nápojem a občerstvením. V nadmořské výšce 2.100 si pak mohou vychutnávat sluníčka a krásného výhledu.

Vysokohorská turistika

Do Lavanttalu směřují turisté nejen v zimě za perfektním lyžováním, tak i v létě za vysokohorskou turistikou. Není se čemu divit, vždyť středisku Lavanttal se často přezdívá ráj Korutan.

Kde se Lavanttal nachází