Lyžování v Pitztalu

Obliba Pitztalu

Do údolí Pitztal směřuje každý rok velké množství turistů, kteří se rozhodli vypravit se na lyže do Rakouska. Důvodem je především vysoká kvalita lyžování díky bohaté přírodní sněhové pokrývce. V neposlední řadě sem turisté jezdí kvůli místnímu ledovci. Tomu Pitztal vděčí za to, že tady sezóna začíná již v září a končí až v květnu.

Vyhledávaná lyžařská oblast

Západně od Pitztalu leží další známé lyžařské středisko Serfaus – Fiss – Ladis. Jen asi 3 kilometry vzdušnou čarou od ledovce Pitztal se pak lyžuje na Ötztalském ledovci. Ten je nejvyšším bodem lyžařské oblasti Ötztal / Sölden.

Lyžařská infrastruktura

mittelbergjoch-pitztal

Na ledovci na konci údolí Pitztal je, spolu s nedalekým areálem Rifflsee, vyznavačům sjezdového lyžování k dispozici 68 kilometrů sjezdovek. Vybírat si lze z široké škály tratí, od těch nejjednodušších s modrým označením až po ty nejtěžší černé.

Centrum Ötztalských Alp

Pitztal se nachází asi 70 km západně od Innsbrucku. Spolu s dalšími známými regiony, alpskému lyžování zaslíbenými Ötztalem a Kaunertalem, tvoří 3 hlavní vrcholky Ötztalských Alp. Je dobré mít na paměti, že během lyžování na Pitztalském ledovci se lyžaři nacházejí ve výšce až 3.440 metrů nad mořem! Sjezdaři tak musí počítat s tím, že je tady o celých 40% řidší vzduch než v údolí.

Cesta na ledovec

pitztal-1

Cesta na ledovec začíná na konci údolí Pitztal. Automobil je nutné zanechat, tak jako ve většině alpských středisek nejen v Rakousku, na zdejším záchytném parkovišti. Návštěvníky vyveze vzhůru na sjezdovky nejrychlejší podzemní dráha v Rakousku Pitzexpress. Ta je v provozu již od roku 1983. Pitzexpress přepraví během jedné hodiny až 1600 lidí.

Skiareál Rifflsee

V údolí jezdí pravidelně skibus. Přeprava z parkoviště pod ledovcem k areálu Rifflsee zabere jen pár minut. Oblast Rifflsee je vhodná především na lyžování rodin s dětmi. Nacházejí se zde totiž především široké svahy s mírným klesáním. Pro děti zde byla dokonce vybudována bezpečná lanovka. Ta je schopna přepravit až 5 začínajících lyžařů najednou.

Zábava ve funparku

Okolí Pitztalského ledovce se neustále rozvíjí tak, aby uspokojilo všechny potřeby svých návštěvníků. Mezi novinky patří například funpark. V něm si hlavně snowboardisté a adrenalinoví jezdci budou moci vyzkoušet své jezdecké umění na řadě překážek.

Lyžování ve volném terénu

pitztal-2

Absolutní ráj objeví v údolí Pitztal objeví skialpinisté a lyžaři vyznávající freeride. Na ty tu čeká sjezd ze sedla Mittelbergjoch. Trať začíná v nadmořské výšce 3.160 metrů a vede až dolů do údolí. A k tomu už je potřeba trocha kuráže.

Restaurace Café 3.440

Byla by škoda alespoň jednou za pobyt nenavštívit nejvýše položenou restauraci v Rakousku s názvem Café 3.440. Horký nápoj se zákuskem mohou hosté vychutnávat při výhledu na dechberoucí panorama okolních hor.

Kde se Pitztal nachází?