Nauders

Lyžování v Rakousku i Itálii

Lyžařská oblast Nauders se nachází na hranici Rakouska, Itálie a Švýcarska. Oblast tvoří 3, bezplatnými skibusy propojené, lyžařské areály Nauders v Rakousku a Schöneben s Haider Almem (St. Valentino) v Itálii. V nich platí jeden společný skipas. Necelých 10 kilometrů vzdušnou čarou východně od Nauders se nachází ledovec Kaunertal. 15 kilometrů dolů dále údolím leží známé rakouské lyžařské středisko Serfaus – Fiss – Ladis. Kdo by tedy měl zájem zalyžovat si během pobytu v Rakousku na jeden skipas také v Itálii, je toto středisko jasnou volbou.

Ideální podmínky pro lyžování

nauders

Nauders nabízí lyžařům kvalitní terény, jistotu sněhu až do pozdního jara a krásný výhled z vrcholových stanic lanovek na panorama Ötztalských Alp. Lyžuje se zde v nadmořských výškách 1.400 – 2.850 metrů. Celý region má pro ty nejlepší zážitky z lyžování udržovaných 120 kilometrů sjezdovek všech stupňů obtížnosti. Ty obsluhuje dohromady 24 lanovek a lyžařských vleků. Mezi nejnáročnější tratě patří 9-ti kilometrová trať s převýšením přesahujícím 1.300 metrů.

Krásný výhled z Bergkastelu

Na vrcholku Bergkastel ve výšce 2.200 metrů si mohou lyžaři odpočinout v panoramatické restauraci, která skýtá nádherný výhled na zasněžené vrcholky okolních rakouských Alp.

Snowboarding a freeride

schoneben

Nauders má ale co nabídnout i milovníkům snowboardingu. Před nedávnem zde byl vybudován nový snowpark s množstvím nejrůznějších překážek a skoků. Příznivci lyžování ve volném terénu a zdatní lyžaři tu najdou široké možnosti jízdy hlubokým sněhem, freeride arénu a akrobatickou sjezdovku s umělými boulemi.

Italský Schöneben

Italský Schöneben začíná nad vesnicí Reschen / Resia na severním konci jezera Reschenpasssee. Lyžuje se zde ve výškách 1.500 – 2.500 metrů. Návštěvníci tohoto areálu tady mají na lyžování k dispozici necelých 40 kilometrů sjezdovek. Plynulou přepravu sjezdařů na svahy tady zajišťuje 5 lanovek a 1 lyžařský vlek.

Haider Alm

haider-alm

Posledním areálem je Haider Alm, který se nachází na opačném konci jezera. Za všech tří zmiňovaných areálů je sice nejmenší, ale na jeho nejvyšší bod Seebodenspitze (2.859 m.n.m.) stojí za to se nechat vyvézt už jen kvůli výhledu na mohutný masiv Ötztalských Alp.

Lyžařské terény pro náročné

Sjezdovky v Haider Almu mají nadprůměrné převýšení a hlavně v horních partiích jsou tratě poměrně obtížné. Zkušení a zdatní jezdci tak mají většinou jasno, kam se vydají strávit den zimní dovolené. Haider Alm totiž představuje skutečně vrcholný zážitek z lyžování v tyrolských Alpách.

Kde se Nauders nachází?