Osttirol

Dovolená pod Hohe Tauern a Kamische Alpen

Lyžařská oblast Osttirol se nachází ve stejnojmenném regionu poblíž jižní hranice Rakouska. Hraničí s dalšími spolkovými zeměmi Salcburskem a Korutany. Na jihu pak sousedí s Itálií. Při pohledu na úchvatná panoramata masivů Hohe Tauern a Kamische Alpen, která do Východního Tyrolska zasahují, se až tají dech.

V zajetí třítisícovek

matrei

Kdo se vydá na lyžování do regionu Osttirol, bude si moci z vrcholových stanic místních lanovek vychutnat úžasný výhled na těžko uvěřitelných šedesát alpských třítisícovek jak v Rakousku, tak v Itálii. Samozřejmě je odtud dobře vidět i nejvyšší hora Rakouska Grossglockner. Její vrchol se nalézá ve výšce 3.798 metrů nad mořem. Nedaleký Grossvenediger se šplhá do výšky 3.674 metrů nad moře. Působivou siluetu pro dokonalé lyžování vytváří i vzdálené štíty italských Dolomit. Už ten výhled ze sjezdovek stojí za návštěvu oblasti Osttirol.

Středisko Matrei

Hlavní město Osttirol Matrei je součástí lyžařského střediska Kals – Matrei. Blízké lyžařské vesnice Virgen, Prägraten a Kals lákají sportovce na lyžování na kvalitních a upravených sjezdových tratích. Opravdovým zážitkem je pak 12-kilometrový sjezd z vrcholu Cima Ross. Pokud návštěvníky omrzí sjezdové lyžování, mohou vyzkoušet některou z doplňkových činností. K nim patří například paragliding, vyjížďka na saních, výpravy po okolí na sněžnicích a noční výlety s pochodněmi.

Běžecké lyžování

Oblast Osttirol je oblíbena i u příznivců běžeckého lyžování. Těch na jih Rakouska směřuje každým rokem velké množství, neboť zde na ně čeká více než 50 kilometrů upravovaných běžeckých stop. Na své si zde tak přijdou jak úplní začátečníci, tak i pokročilí běžci a bruslaři.

Dopravní infrastruktura

matrei-zima

O dopravu lyžařů na začátky sjezdovek se stará 65 vleků. Ty umožňují rychlou a pohodovou přepravu bez dlouhých front. Celková délka sjezdových tratí dosahuje více než 330 kilometrů a bezpochyby uspokojí každého náruživého lyžaře.

Zalyžuje si každý

Z celkového počtu je 95 kilometrů modrých, technicky nenáročných sjezdovek, vhodných pro lyžování začátečníků a ne příliš zkušených sjezdařů. Téměř 200 kilometrů jsou nejoblíbenější středně náročné červené tratě. Více než 50 kilometrů tvoří nejtěžší černé sjezdovky pro opravdové jezdce.

Skipasy

V oblasti se dá zakoupit skipas SkiHit. Ten platí v lyžařských areálech Matreier Goldried, Kalm am Grossglockner, celé Východní Tyrolsko a též korutanský skiareál Mölltaler Gletscher a Ankogel. Druhou možností je skipas Top SkiPass Gold. Tato jízdenka platí pro lyžování v všech střediscích Východního Tyrolska a Korutan.

Kde se Osttirol nachází?