Region Achensee

Na pomezí Rakouska a Německa

Obce Achenkirch, Maurach a Pertisau se nacházející u severní hranice Rakouska s Německem, v údolí největšího tyrolského jezera ledovcového původu Achensee. Spolu tvoří region s názvem Tirols Sport & Vital Park. Ledovcové údolí se nachází hned naproti známé tyrolské lyžařské oblasti Zillertal. Na svahy Alpbachtalu je to asi 15 kilometrů.

Odpočinkový ráj na břehu jezera Achensee

achensee

Celá oblast okolo jezera Achensee se vyznačuje zdravotně příznivým klimatem. Turisté tady najdou velmi příjemné prostředí, vhodné jak pro sjezdové lyžování, tak z pohledu dalších zimních sportů. Za všechny stojí zmínit například běžecké lyžování, zimní turistiku a další. Achensee charakterizuje široká nabídka nejrůznějšího sportovního vyžití jak během zimní sezóny, tak v létě. Je zde též dobré zázemí pro pěší turisty a v neposlendí řadě se tu návštěvníci setkají s na Rakousko velmi příznivými cenami.

Skiareál Christlum

Nejširší a nejpestřejší nabídku terénů určených příznivcům sjezdového lyžování má areál Christlum. Ten se rozkádád na 1.758 metrů vysokém vrcholu Christlumkopf nad obcí Achenkirch. Lyžařům jsou zde k dispozici široké sjezdovky především středně těžkého a lehkého stupně obtížnosti, carvingové svahy, freeridová sjezdovka se záměrně udržovanými boulemi či těžké černé sjezdovky pro náročné lyžování v pravé části areálu těsně pod vrcholem.

Lyžařský areál Rofan

maurach

Skiareál Rofan leží nad lázeňským městečkem Maurach na jižním břehu jezera Achensee. Lyžařům nabízí po výjezdu kabinovou lanovkou do výšky 1.800 metrů především široké lehké modré a středně obtížné červené sjezdovky. Adrenalinovým svahem je zde černý Mauritz s převýšením 420 metrů na pouhé 2 kilometry délky.

Adrenalinová zábava

Ale ne vše se v Rofanu točí okolo lyžování. V tomto areálu se nachází i atrakce AirRofan, 650 metrů dlouhé lano zavěšené 200 metrů nad terénem, na kterém odvážlivci dosahují rychlosti přes 80 km/h.

Skiareál Zwölferkopf

Třetí lyžařský areál byl vybudován nad obcí Pertisau kolem vrcholu Zwölferkopf. I když se zde nacházejí poměrně strmé sjezdovky, které by udělaly radost leckterému zkušenému lyžaři, nevýhodou tohoto skiareálu je (až na jednu výjimku) absence sedačkových lanovek. Přepravu lyžařů tak zde zajišťují především ne příliš oblíbené lyžařské vleky.

Běžecké lyžování

maurach

Okolí jezera Achensee ovšem vešlo do povědomí především příznivcům běžeckého lyžování. Podél jezera a do postranních údolí se táhnou desítky upravovaných a velmi dobře značených běžeckých stop jak pro klasický styl, tak bruslení. Běh malebnou zasněženou krajinou v okolí Achensee patří obvykle k těm nejhezčím zážitkům ze zimního pobytu v Rakousku.

Populární zimní turistika

Region Achensee je též místem s velkou popularitou mezi příznivci zimní turistiky. V blízkém okolí se nachází na 150 km značených zimních turistických tras. O další zábavu návštěvníků během zimní sezóny se pak dále stará například 5 sáňkařských drah, jejichž délky se pohybují v rozmezí 1,5 – 3 km.

Kde se Achensee nachází?