Semmering

Historický Semmering

Okolí obce Semmering ve východní části Rakouska získalo přezdívku kolébka zimních sportů právem. Zdejší vrchol Stuhleck s výškou 1.782 metrů se údajně stal prvním vrcholem, který byl již v roce 1891 pokořen na primitivních lyžích. Tímto počinem se zapsal do raného období dějin alpského lyžování.

Blízko k ČR

semmering-sjezdovka

Velkou výhodou lyžařského střediska Semmering je dobrá dostupnost z České Republiky. Jen po několika hodinách strávených v autě se dá ocitnout v krásné zimní krajině. V ní se dá strávit příjemná zimní dovolená, zažít pohodové sjezdové lyžování na upravených sjezdovkách a kde se dokonce pořádají závody světového poháru na FIS tratíchch. Četná moderní sněhová děla přispívají ke stoprocentní kvalitě sněhu a zaručují dlouhou sezonu.

Pestrá nabídka sjezdovek

Své dovednosti si mohou lyžaři ve skiareálu Semmering zdokonalovat na červených, modrých a černých sjezdovkách. A dokonce i carvingoví nadšenci a příznivci snowboardingu si zde přijdou na své.

Kvalitní lyžařská infrastruktura

Na zdejší vrcholy vyvážejí příznivce bílého sportu komfortní 4 až 6-ti sedačkové lanovky. Ty jsou vybaveny i stříškou v případě špatného počasí. Po cestě vzhůru se před lyžaři otevře na 24 kilometrů dlouhých, senzačně upravených svahů. Nechybí tu ani půjčovny lyží a lyžařské školy.

Rodinné lyžování

Vzhledem k velké četnosti lehkých sjezdů si lyžařské středisko Semmering oblíbily rodiny s dětmi. Ty se nemusí obávat, že by se tu jejich ratolesti nudili. Děti si tu dokonale vychutnají své první zážitky z lyžování rakouských Alpách.

Spital

semmering-lanovka

Ve středisku Spital je k zábavě připraveno kluziště, curlingové dráhy, tenisová hala a dva kryté bazény. Ke spokojenosti těch nejmenších přispívá i velká sáňkařská dráha. Oblíbená je též dráha na snowtubing, se kterou si lze prodloužit den plný zimních radovánek. Je totiž plná tunelů a magických světelných efektů. Protože je v noci osvětlená, zaskočí opravdu nevšedním zážitkem nejen ty malé.

Zábava pro děti

Rodiče jistě ocení, že jejich děti mohou k získávání prvních zkušeností z lyžování využívat i bezplatný vlek ve formě kouzelného koberce o délce celých 54 metrů.

Odpočinek v horské chatě

Jako každé správné zimní středisko, i Semmering láká po náročném dni lyžování k odpočinku v některé pohostinné horské chatě. Turisté též rádi navštěvují 30 metrovou vyhlídku Hirschenkogel, kde se za dobrého počasí mohou kochat úžasným pohledem na Alpy.

Kde se Semmering nachází