Středisko Rauris

Historický Rauris

Kdo se vydá jižním směrem od Salcburku, asi po 85 kilometrech dojede ke krásné vesnici Rauris. Ta má sice jen něco málo přes 3.000 stálých obyvatel. Zároveň však patří ke známým zimním rekreačním střediskům a centrům alpského lyžování. Leží v přímo v srdci národního parku Vysoké Taury. Leží ve výšce 950 metrů nad mořem a má neuvěřitelnou 120-ti letou historii.

Oblíbený rakouský region

rauris

Celá oblast je vůbec mezi lyžaři známá. Nedaleko obce Rauris, hned v sousedním údolí východním směrem, se nalézá oblíbené lázeňské město a současně oblíbené středisko lyžování Bad Gastein. Asi 15 kilometrů západně leží pro změnu lyžařská oblast Kaprun – Zell am See. Kdo se rozhodne strávit zimní dovolenou ve středisku Rauris a lyžování na zdejších sjezdovkách ho omrzí, může sednout do auta. Již jen asi za 20 minut pak může sjíždět svahy dalších známých alpských skiareálů.

Malé neznamená horší

rauris-freestyle

Přestože se jedná o malé lyžařské středisko a v Rakousku je možné určitě navštívit větší a známější skiareály, disponuje moderním zasněžovacím zařízením. To na upravených sjezdovkách přispívá k téměř ideálním lyžařským podmínkám po celou zimní sezónu. Celému středisku vévodí pohoří Hohe Tauern. Celkem je tu k dispozici více než 30 kilometrů různě obtížných tratí.

Pohodové lyžování

Rauris vyhledávají lyžaři, kteří touží po klidu a hlavně středisku, kde není hlava na hlavě. Častými návštěvníky jsou i rodiny s dětmi. Ty ocení především mírné modré sjezdovky, určené především pro začátečníky.

Výuka i freeride

Též je třeba zmínit zdejší lyžařské školy. Těch je v okolí obce Rauris hned několik. Zkušení instruktoři v nich rádi zdokonalí lyžařské umy zájemců o sjezdové lyžování. Na své si zde přijdou i milovníci freeridingu. Ti musí svůj výběr tratí směřovat do severovýchodní části střediska. Právě tady se nacházejí svahy s hlubokým a neupraveným sněhem.

Široké možnosti zábavy

Spoustu návštěvníků, kteří se do Raurisu a jeho okolí vypravili, překvapuje, co vše se dá v tak malém lyžařském areálu najít. Nabídka je opravdu veliká a tak jsou liché obavy, že by si zde každý lyžař nenašel právě to své místečko. Celá lyžařská oblast je rozdělena do dvou areálů.

Skiareály Heimalm a Kreuzboden

rauris-sjezdovka

Větším je Heimalm, kam vede šestimístná gondola a menší je Kreuzboden se sedačkovou lanovkou. Za vyzkoušení stojí i nová lanovka, která vede na vrchol Raurisu do nadmořské výšky 2 175 metrů. Do většího střediska Heimalm směřují i vyznavači snowboardingu, kteří ocení místní snowpark.

Rodinná zábava

Jak již bylo zmíněno výše, rodinné středisko Rauris se hodně zaměřuje na děti. A také na to, aby se v této oblasti nenudili nejen oni, ale i jejich rodiče. Proto se zde během celé sezóny konají nejrůznější akce, jako jsou například závod psích spřežení nebo výlety s pochodněmi do okolí.

Kde se Rauris nachází?