Stubai

Celoroční lyžování 20 kilometrů od Innsbrucku

Stubaiské údolí, nebo též jen Stubai, které končí stejnojmenným ledovcem, leží jen asi 20 kilometrů jižně od proslaveného centra alpského lyžování v Rakousku Innsbrucku. Území, které ledovec zabírá během zimy, činí úctyhodných 12 kilometrů čtverečních. Jedná se tak o největší oblast zaměřenou na lyžování na ledovci v celém Rakousku. Velkou výhodou této oblasti je fakt, že sjezdaři si zde mohou užívat svou oblíbenou činnost v průběhu celého kalendářního roku.

Skvělé pro carving

stubai-01

Vzhledem ke kompozici přírodního sněhu na ledovci se na svazích v areálu ledovce Stubai a jeho okolí nalézají vždy výtečně upravené sjezdovky, ideální pro svižné carvingové lyžování. V nabídce je více než 50 kilometrů lehkých tratí, 35 km červených, středně obtížných tratí. Dokonce je tu i několik málo kilometrů černých, technicky obtížných tratí. Ty v žádném případě neurazí ani ty nejnáročnější lyžaře a snowboardisty.

Spousta zábavy pro všechny

Pro příznivce snowboardingu byl v oblasti Stubai vybudován rozsáhlý boarderpark s atraktivními překážkami. Zkušení lyžaři zde najdou dvě FIS homologované sjezdovky určené na závody ve sjezdovém lyžování a na soutěživé typy tu čeká trať s měřením rychlosti.

Běh na lyžích

Ani příznivci severského lyžování nepřijdou v okolí ledovce Stubai zkrátka. Je zde hned několik lokalit, které jsou ideální na běh na lyžích. Dokonce přímo na ledovci a tedy se 100%-ní jistotou kvalitního sněhu, je udržován a upravován 4.5 kilometru dlouhý běžecký okruh. Skvělé sněhové podmínky tu čekají jak na vyznavače sjezdového lyžování a snowboardingu, tak na běžce, již od prvních říjnových dnů a trvají až do začátku června.

Lyžování ve volném terénu

stubai-02

Pověstnou třešničkou na dortu areálu Stubai pro příznivce freeridingu je 20 kilometrů středně těžkých červených neupravovaných svahů. Na nich se dá prožít adrenalinová jízda v závějích čerstvého prašanu.

Excelentní sjezdové tratě

Začátečníci, vyhledávající spíše lehké tratě, se nejčastěji vydávají na svahy jako jsou Schaufelschuss, Eisjochferner a Gamsgartner. Ti odvážnější pak míří přímo do ledovcového areálu, ze kterého se do údolí táhne lyžařská lahůdka v podobě 10 km dlouhého sjezdu Wilde Grube.

Lyžování nad 3 kilometry

O plynulou a bezproblémovou přepravu lyžařů se ve Stubaiském areálu stará 24 lanovek a vleků. Ty tady vyvážejí sjezdaře dokonce několik desítek metrů nad kótu 3.000 metrů nad mořem.

Kde se Stubai nachází?