Údolí Zillertal

Populární Zillertal

Rozsáhlá oblast alpského lyžování v údolí Zillertal v západní části Rakouska se nachází asi 550 kilometrů od Prahy. Zillertalský region je velmi dobře dostupné po dálnici přes Mnichov směrem na Innsbruck. Přímo naproti vjezdu do Zillertalu se nachází lyžařská oblast Achensee a ve vedlejším údolí, ležícím východním směrem, se nalézá skiareál Alpbachtal.

Největší lyžařský areál u Innsbrucku

zillertal

Zillertal a je největší skiareál východně od metropole Innsbruck. Jeho návštěvníci si mohou užívat skvělé lyžování hned ve třech areálech, které jsou v těsné blízkosti. Buď přímo na ledovci Tux na konci Zillertalu, v areálu Zillertal Arena nebo v části zvané Hochzillertal / Hochfügen.

Zillertal Arena

Do Zillertal Areny spadají 4 lokality navzájem propojené lyžařskými vleky. Jde o obce Zell am Ziller, Gerlos, Krimml a Hippach. Ve všech platí jeden skipas a lyžaři tak mají možnost vychutnat si lyžování na celkem 169 kilometrech sjezdovek. Pro náruživé a aktivní lyžaře je v nabídce Zillertaler Super Skipass, do kterého spadá kromě Areny ještě ledovec Hintertux a skiareál Wildkogel.

Skvělé místo pro zimní dovolenou

gletscher-bus

Zillertal je moderní a mezi lyžaři velmi oblíbené středisko. O dopravu na lyžování na místní svahy se starají moderní lanovky. Zdejší sjezdovky jsou upravené a přehledné. K ubytování slouží dostatek kapacit, z nich je většina cenově příznivých.

Ráj dobrých lyžařů

Většina sjezdovek byla vybudována na severní straně údolí. Na lyžaře tu čekají především náročnější červené a technicky obtížné černé sjezdovky. Mezi ty nejvyhledávanější patří například sjezdovka nad Gerlosem na severní straně Isskogelu a Konigleitenspitze, případně severovýchodní svahy Kreuzjochu nad obcí Zell am Ziller. Ty budou vyhledávat především příznivci rychlého a svižného lyžování.

Snowboarding

hochzillertal

Pro vyznavače snowboardingu jsou v Zillertalu připraveny dvě halfpipes. Jedna v Gerlosu a druhá v Krimmlu, obě navíc doplněné o funpark a skoky. Snowpark v Gerlosu je dokonce oceněn Tyrolskou pečetí kvality a je jeden ze tří nejlepších v celém Rakousku.

Běžecké lyžování a turistika

Pro vyznavače běžeckého lyžování je v Zillertalu denně udržováno více než 120 tras. Ve středisku Krimml mohou turisté kromě lyžování obdivovat i známé Krimmelské vodopády. Ty jsou se svými 380 metry nejvyšší v Evropě. Velkým lákadlem je též osvětlená přírodní sáňkařská dráha.

Kde se Zillertal nachází?